زمان خبر: چهارشنبه 9 شهریور 1401

ارزیابی سواد قرآنی متقاضیان استخدام در آموزش و پرورش

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه افرادی که می‌خواهند وارد مدرسه شوند، باید ۶ مهارت را بگذرانند گفت: در این معاونت کمیته‌ای برای مصاحبه با پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی درباره انس با قرآن تشکیل می‌شود.

طبق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، جذب معلم از طریق این ماده شامل همه افرادی است که از سایر دانشگاه‌های کشور فارغ التحصیل شده‌اند و هرساله از طرف سازمان امور استخدامی کشور بخشنامه‌ای ابلاغ می‌شود تا افرادی که مایل به کار در دستگاه‌های اجرایی کشور هستند در رشته‌هایی مورد علاقه خود ثبت نام کنند که در این راستا بخشی از آن‌ها هم به آموزش و پرورش می‌آیند.

این گروه یک آزمون علمی دارند که اگر در آزمون علمی پذیرفته شوند، باید همانند متعهدان خدمت روند مصاحبه و گزینش را طی کنند. افرادی که هر سه مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارند به عنوان مهارت آموز مشمول ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان به این دانشگاه معرفی می‌شوند تا دروس را در قالب دو پودمان بالغ بر ۶۷۰ تا ۷۰۰ ساعت پشت سر گذارند.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه ایرنا، اصغر باقرزاده روز چهارشنبه در پنجاه و هشتمین جلسه کمیسیون تخصصی توسعه آموزش عمومی قرآن کشور اظهار داشت: امسال از معاونت پرورشی خواسته شده که وضعیت سواد و انس با قرآن مدیران مدارس را رصد کنند.

وی افزود: همچنین کمیته‌ای برای مصاحبه افراد ماده ۲۸، برگزار شده و براین اساس افرادی که می‌خواهند وارد مدرسه شوند، باید ۶ مهارت را بگذرانند که یکی از این مهارت‌ها انس با قرآن است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

اخبار مرتبط