زمان خبر: سه‌شنبه 3 خرداد 1401

برای اشتغال مددجویان بهزیستی اردبیل یک هزار و 793 میلیارد اختصاص یافت

به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، حامد رضایی  در کمیته اشتغال بهزیستی اظهار کرد: مبلغ یک هزار و ۷۹۳ میلیارد ریال از محل تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ به استان اردبیل تخصیص یافته است.
وی افزود: با توجه به اینکه یکی از سیاست ها و برنامه های اصلی بهزیستی استان در سال جاری، تسهیلگری اشتغال جامعه هدف بهزیستی است، لازم است همکاران در راستای تحقق تعهد اشتغال بهزیستی برنامه ریزی عملیاتی انجام دهند.
سرپرست اداره کل بهزیستی استان اردبیل تشریح کرد: برای تسهیلگری اشتغال جامعه هدف، برنامه های مختلفی از قبیل پرداخت بیمه حق کارفرمایی، بیمه خوداشتغالی، پرداخت جبران کارآیی معلولین، تشکیل کارگروه های همیار زنان سرپرست خانوار و... در دستور کار داریم تا بتوانیم افراد واجد شرایط اشتغال را به مرحله توانمندسازی اقتصادی برسانیم.
وی با اشاره به اهمیت و جایگاه توانمندسازی جامعه هدف و برنامه ریزی مناسب و کارشناسانه بر جذب به موقع و بهینه اعتبارات تاکید کرد.
رضایی بیان کرد: کارفرمایان بخش خصوصی و تعاونی ها در صورت به کارگیری معلولان جامعه می توانند از تسهیلاتی از قبیل ۲۳ درصد حق بیمه کارفرمایی و تا ۵۰ درصد حداقل حقوق از تسهیلات قرض الحسنه بانکی بهره مند شوند.
وی گفت: لازم است همکاران بهزیستی برای گسترش چتر بیمه ای افراد تحت پوشش، نسبت به شناسایی کارفرمایان برای بکارگیری جامعه هدف، برنامه ریزی مناسب انجام دهند و کارفرمایان هم می توانند برای بهره مندی از تسهیلات سازمان به ادارات بهزیستی مراجعه نمایند.

منبع: نیرو انسانی

اخبار مرتبط