زمان خبر: چهارشنبه 26 مرداد 1401

ایجاد ۳۵ کارگاه اشتغال زایی در مناطق کم برخوردار

به گزارش روابط عمومی نیروی انسانی، مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه ملایر از راه اندازی یکصد صندوق قرض الحسنه مردم یار به همت مردم و خیران در این شهرستان خبر داد و گفت: این صندوق ها با سرمایه مردم و خیران در مناطق روستایی، کم برخوردار و محروم شهری و روستایی تشکیل شد که مردم استقبال بسیار خوبی در این حوزه نشان دادند.
سرهنگ "حمیدرضا آقابیگی" اظهار داشت: امسال یک هزار و ۴۰۸ فقره وام با مبلغ ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از محل صندوق های قرض الحسنه مردم یار به افراد نیازمند پرداخت شد.
وی با اشاره به نقش صندوق های قرض الحسنه مردم یار در ایجاد اشتغال، سرمایه این صندوق ها را سه میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: در این مدت ۳۵ کارگاه اشتغالزایی از سوی صندوق های قرض الحسنه ایجاد و زمینه اشتغال برای ۳۵۰ نفر در این کارگاه ها مهیا شده است.
مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه ملایر تشکیل ۱۲ تعاونی را از دیگر فواید فعالیت صندوق های قرض الحسنه دانست و ادامه داد: بیش از ۱۰۰ نفر در هر تعاونی در حوزه های مختلف فرش بافی، سبدبافی، خیاطی، ریسندگی و سایر حرفه ها مشغول به کار هستند که در حوزه صنایع کشاورزی و گردشگری نیز وارد شده ایم و طرح های خوبی در دست اقدام داریم.
سرهنگ آقابیگی افزایش تعداد صندوق های قرض الحسنه مردم یار در هر روستا و احداث خانه محرومان توسط گروه های جهادی را از دیگر اهداف و اقدامات بسیج سازندگی برشمرد و گفت: امسال ۲۰ واحد مسکونی برای نیازمندان احداث و تحویل شد.
احداث یکصد واحد مسکونی برای مددجویان توسط گروه های جهادی ملایر
وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه سپاه و کمیته امداد در راستای احداث خانه مددجویان، افزود: سهمیه شهرستان ملایر احداث یکصد واحد مسکونی است که با گذشت سه ماه از این تفاهم نامه، ۲۰ واحد از این تعداد با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد در دست اجرا است که تا پایان سال ۵۰ واحد در مرحله نخست احداث و تحویل مددجویان می شود.
مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه ملایر با بیان اینکه ۵۰ واحد دیگر نیز در ۶ ماهه بعد به همت گروه های جهادی احداث خواهد شد، اظهار داشت: با توجه به کاهش نزولات جوی و سطح آب های زیرزمینی، ۲۵ روستای این شهرستان مشکل آب آشامیدنی دارند و با تانکر آبرسانی می شوند و سایر نقاط شهرستان نیز برای کشاورزی با مشکل کمبود آب مواجه هستند.
سرهنگ آقابیگی ادامه داد: در این راستا بسیج سازندگی اعلام آمادگی کرد و در تفاهم نامه ای که با فرمانداری ملایر منعقد کردیم، مقرر شد قنوات ۱۲ روستا را لایروبی کنیم که در همین راستا سال گذشته پنج قنات لایروبی شد.
وی با تاکید بر اینکه با تمام توان کمک حال دولت هستیم، یادآور شد: در زمینه تامین جهیزیه برای نوعروسان نیازمند، امسال ۵۰ سری جهیزیه با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و یکصد سری کمک جهیزیه به همت مردم، خیران و حوزه های بسیج تهیه و تقدیم نوعروسان شد.
مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه ملایر تامین دارو برای نیازمندان به همت خیران و گروه های جهادی، ویزیت رایگان با کمک بسیج جامعه پزشکی و انجام مشاوره حقوقی رایگان توسط بسیج حقوقدان این شهرستان را از دیگر اقدامات عنوان و بیان کرد: با کمک دیگر اقشار بسیج، بسیج جامعه کشاورزی و مهندسان نیز اقدامات بزرگی در دست اجرا است.
سرهنگ آقابیگی یادآور شد: امسال ۶ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه برای کمک به محرومان و در راستای ایجاد اشتغال در این شهرستان پرداخت شد و منتظر تسهیلات جدید هستیم که از شهریور پرداخت می شود.

منبع: نیرو انسانی

اخبار مرتبط