زمان خبر: یک‌شنبه 29 خرداد 1401

دستگاه‌ها قانون تبدیل وضعیت ایثارگران را اجرا کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک رضا ربیعی ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: بعد از ۴۰ سال از تاسیس بنیاد شهید و با فراز و فرودهایی که داشته، در حال حاضرخدمات بهتر و مطلوبتری ارائه می دهد.

وی افزود: با تغییر و تحولاتی که در سازمان روی داد، تلاش هایی صورت گرفت تا برنامه ریزی و خدمات بهتری در خصوص ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام بگیرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی بیان کرد: با روی کار آمدن دولت انقلابی برنامه تحول مردمی تدوین شد و به تبع در استان نیز تکلیف دستگاه نیز مشخص شد.

ربیعی ادامه داد: سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با نگرش ارائه و ارتقای کمی و کیفی خدمات به ایثارگران برنامه تحولی را تدوین کرد و به دنبال این بود که از طریق تامین معیشت، اشتغال، مسکن با حفظ کرامت ایثارگران سطح کیفیت زندگی آنهارا ارتقا دهد.

وی اعتلا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تفکر بسیجی را از اصلی ترین و مهمترین اهداف بنیاد شهید عنوان کرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی گفت: امروز اگر امنیت هست، کارخانه ای فعال است به خاطر شهداست، ما مدیون خون شهدا هستیم و در مقابل خانواده‌هایشان حرفی برای گفتن نداریم.

ربیعی با بیان اینکه در بودجه سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ تبدیل وضعیت ایثارگران تدوین و ابلاغ شد، ادامه داد: بیشتر دستگاه ها به قانون پایبند بودند و آن را انجام دادند اما عده ای نیز به دلایلی هنوز اقدامی در این خصوص نکردند.

وی گفت: بنیاد شهید به عنوان مجری و متولی در خصوص اشتغال ایثارگران پیگیر این قانون است، تمامی دستگاه ها ملزم به تبعیت از قانون هستند و بایدآن را اجرایی کنند در غیر این صورت از مبادی قانونی پیگیر تبدیل وضعیت ایثارگران خواهیم بود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی با اشاره به وضعیت مسکن خانواده های شهدا و ایثارگران بیان کرد: حدود ۶ هزار نفر از خانواده شهدا و ایثارگران در استان مشمول استفاده از مسکن هستند که ۴ هزار و ۳۰۰ نفر از‌ آنها درخواست داشتند و پرونده ۱۲۰۰ نفر نیز تکمیل است، پروژه سفیر نیز با مشکلاتی روبرو بود که تکمیل آن یکی از اهدافی است که بنیاد مد نظر قرار دارد.

منبع: خبرگزاری فارس

اخبار مرتبط